Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży posiada wiele atutów, dla których warto zostać jej uczniem. Pierwszym jest bezpieczna lokalizacja – z dala od ruchliwych jezdni. Następny to bardzo dobrze wyposażone pracownie, biblioteka ze stanowiskami komputerowymi oraz świetlica zapewniająca opiekę najmłodszym pociechom od godziny 7.00 do 16.30.

Dysponujemy również szeroką ofertą zajęć pozalekcyjnych, począwszy od kół przedmiotowych, poprzez warsztaty teatralne i dziennikarskie aż po zajęcia sportowe w nowoczesnej, pełnowymiarowej hali. Uczniowie mający problemy w nauce mogą korzystać z zespołów wyrównywania wiedzy. W szkole funkcjonuje także stołówka serwująca zdrowe, smaczne obiady oraz gabinet lekarski. Właściwy poziom kształcenia zapewnia dobrze przygotowana kadra pedagogiczna.