Kolejny raz dziewczęta z klas VII - VIII z naszej szkoły zdobyły medale w lekkiej atletyce w województwie podlaskim.
27.05.2023 odbyły się Finały Wojewódzkie IMS w Lekkiej Atletyce. Rewelacyjnie wystartowały nasze uczennice w poszczególnych konkurencjach ustanawiając rekordy życiowe.
Wyniki:
- Zuzanna Kalinowska /8g/ - 2 miejsce na 300m- srebrny medal

- Judyta Kuczyńska /8f/ - 2 miejsce na 600m - srebrny medal

Jednak największym sukcesem w tych zawodach było 1 miejsce sztafety 4x100m.
Drużyna w składzie: Zuzanna Kalinowska /8g/, Aneta Góralczyk /8c/, Bęczkowska Wiktoria /8e/, Iwanowska Oliwia /7b/ zdobyła złoty medal spośród 16 najlepszych zespołów z poszczególnych szkół województwa podlaskiego.

Pięknie na zawodach zaprezentowała się Gabriela Komorowska /8e/w skoku wzwyż uzyskując wynik 140cm. Niewiele zabrakło jej do zdobycia brązowego medalu w tej konkurencji.
Również Gabriela Nadolna /8g/ uzyskała dobry wynik w pchnięciu kulą.

W klasyfikacji drużynowej SP9 Łomża zajęła wysokie 4 miejsce w województwie, najlepsze spośród łomżyńskich szkół startujących w zawodach.

W tym roku szkolnym dziewczęta z klas VII - VIII czterokrotnie zakwalifikowały się do finałów wojewódzkich, pokonując kolejne etapy zawodów, a z trzech finałów przywiozły medale. Jest to ogromny sukces każdej z nich.

Gratuluję uczennicom i ich Rodzicom sukcesów, zaangażowania, rekordów życiowych, godnego reprezentowania szkoły.

Również w tych zawodach Adrian Bagiński /8b/ zajął 2 miejsce  w biegu na 600m i zdobył srebrny medal.