Walentynki stanowią doskonałą okazję na zorganizowanie atrakcyjnych zabaw lubianych przez uczniów.  W związku z tym 14 lutego uczniowie przez cały dzień licznie odwiedzali bibliotekę udekorowaną stosownie do okoliczności. Specjalnie na tę okazję przygotowano wystawę książek o miłości. Niektóre z nich zostały chętnie wypożyczone do domu.   Uczniowie mogli też zagłosować na swoje szkolne sympatie. W wyniku demokratycznych wyborów zaszczytne miano  najsympatyczniejszego ucznia w  klasach V –VIII przypadło Wiktorii Rzeszotek z kl. VIA i Jakubowi Ciwoniuk z kl.VIB.
    Ponadto  zainteresowaniem  cieszyły się serca z imionami. Z zasłoniętymi oczami przekłuwano je, by dowiedzieć się, jak na imię będzie miała przyszła/y ukochana/y.
    Młodsi czytelnicy z klas I-IV wykonywali w bibliotece walentynki dla bliskich sercu osób oraz korzystali z podpowiedzi literackich, jaki wpis w niej umieścić. Chętnie wypożyczali  nie tylko książki o miłości, ale też te o przyjaźni, sympatii i rodzinie.
    Wydaje się, że biblioteka to zarówno miejsce dla miłośników książek, jak i dla tych, którzy pragną uczestniczyć w zabawach, które pozostawiają  wyjątkowe wspomnienia.