Dnia 25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszej szkolnej bibliotece z tej okazji przeprowadzone zostały zajęcia biblioteczne dla klas pierwszych. Pierwszaki przyszły na spotkanie do biblioteki ze swoimi pluszowymi misiami . Uczniowie poznali historię pluszowego misia, a potem sami opowiadali historie swoich misiów.

Następnie dzieci rozwiązywały zagadki o misiowej tematyce. Potem wysłuchały opowiadanie Anne Mangan „Zgubiony niedźwiadek’’. Przygotowałyśmy też kącik książek pod hasłem „misiowe lekturki’’: zebrałyśmy książki o niedźwiadkach oraz pozycje z literatury dziecięcej, między innymi o Kubusiu Puchatku, misiu Paddingtonie czy naszym Misiu Uszatku. Dzieci zaciekawiła też historia bohaterskiego misia opisanego w książce Bronisławy Ostrowskiej. Na koniec na dzieci czekała wielka niespodzianka – spotkanie z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjacielem Tygryskiem. Przytulaniom i uściskom nie było końca, a spotkania uwiecznione zostały na pamiątkowych zdjęciach.

Nauczyciel bibliotekarz

Marzena Anna Chętnik