II miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Czytelniczym pt. Jeżycjada

13 maja 2022 roku w nowoczesnych wnętrzach Hali Kultury na Starym Rynku w Łomży odbyła się jubileuszowa X edycja Powiatowego Międzyszkolnego Turnieju Czytelniczego, skierowanego do uczniów klas V-VIII szkół podstawowych z Łomży i powiatu łomżyńskiego.

W turnieju czytelniczym konkurowało sześć drużyn.  Naszą szkołę reprezentował trzyosobowy zespół w składzie:  Maja Ciuchnicka  - uczennica klasy VD oraz Iga Litwińska i Marcelina Rzodkiewicz - uczennice z klasy VIID.

Celem konkursu było zainteresowanie młodzieży twórczością Małgorzaty Musierowicz, która opisała perypetie uczuciowe kolejnych pokoleń młodych dziewcząt, ale też zmieniające się realia życia w Polsce.

W wyniku zmagań czytelniczych  nasz zespół zajął zaszczytne II miejsce. Dziewczęta wykazały się doskonałą znajomością słynnego cyklu powieści dla młodzieży.

Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych - równie wspaniałych.

Opiekun: Hanna Bajorek