Człowiek często myśli o tym, co go jeszcze w życiu spotka. Planuje, tworzy, fantazjuje…

Ludzie od dawna  prześcigali się w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość.

Nie inaczej było w naszej szkole. 30 listopada, w dzień św. Andrzeja, w szkolnej bibliotece została zorganizowana magiczna impreza czytelnicza pod nazwą „Literackie wróżby andrzejkowe”.

Biblioteka w tym dniu stała się salą wróżb, a odwiedzający ją dostawali się pod opiekę dobrych wróżek – uczennic z klas VI D i VIB, które zorganizowały całodniową imprezę.

Wróżby czynione naszym uczniom  przynosiły odpowiedzi na długo oczekiwane pytania.

Losy z cytatami z literatury, dobrymi radami i „złotymi myślami" powiedziały każdemu, co go czeka i jak ma postępować w życiu. Natomiast przekłuwając papierowe serca , dowiadywali się,  jakie będzie imię chłopaka, dziewczyny, przyjaciela czy przyjaciółki.

Nie tylko uczniowie starszych klas, ale też maluchy z radością wzięły udział w andrzejkowych zabawach. Uczniowie, dzięki magicznej mocy wróżek  i wróżbitek posiadających zdolność czytania z kart,  numerków i kuli, mogli dowiedzieć się, jaki w przyszłości będą wykonywać zawód.

Było też słodko. Ciastka otrzymywali ci, którzy w tym dniu dokonali wyboru książki.

Wszystkim uczestnikom i wróżkom dziękujemy za magiczny dzień!

Pamiętajcie, wszystkie wróżby są tylko zabawą, nie należy traktować ich zbyt poważnie!