Zgodnie ze starą tradycją wróżby św. Andrzeja odkrywały rąbka tajemnicy wszystkim, którzy chcieli poznać, jaka przyszłość ich czeka. Młodzież naszej szkoły miała okazję sobie powróżyć podczas przerw międzylekcyjnych.

Każdy uczeń, który odwiedził tego dnia bibliotekę szkolną, mógł wylosować karteczkę z wróżbą - cytatem z literatury. Było też przekłuwanie szpilką magicznych serc z imieniem przyszłej ukochanej lub ukochanego.

Wszystkie wróżby i przepowiednie okazały się pomyślne, wywołały zainteresowanie i radość, dlatego też czytelnicy opuszczali bibliotekę w doskonałych humorach. Najlepiej ilustruje to galeria zdjęć.

Ten wyjątkowy dzień magii, czarów i odkrywania przyszłości zakończył się słodkim poczęstunkiem. Spotkanie andrzejkowe stało się okazją do wspólnej, wesołej zabawy, ale też zachęciło do wypożyczania książek.

opracowała: Hanna Bajorek