…misie lubią dzieci! To niezapomniany cytat z Misia Uszatka autorstwa Czesława Janczarskiego. 25 listopada na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszej bibliotece też pamiętaliśmy o tym miłym święcie. Czytelnicy podczas wypożyczeń książek dostawali w prezencie szablon misiowej zakładki do własnoręcznego wykonania i częstowali się słodkim „co nieco”. Klasy uczestniczyły też w zajęciach, gdzie poznali historię tego święta. Jedną z zabaw, która bardzo podobała się dzieciom, było rysowanie przez wychowawczynie misia z zawiązanymi oczami. Zadaniem uczniów było podpowiadanie w trakcie zadania, aby miś wyszedł jak najpiękniejszy. Prace można podziwiać na wystawce w bibliotece. Uczniowie z wielką sympatią i miłością opowiadali o swoich ukochanych misiach, które są chyba najukochańszą zabawką dzieci na całym świecie. To było bardzo miłe święto.