„A to miej na pilnej pieczy, abyś czytał, kiedy tylko możesz”.

(Mikołaj Rej)

Swoją przygodę z maluchami i czytaniem zaczęły we wrześniu i kontynuują: Dominika Kozikowska z kl. VIC, Karolina Ciborowska z kl. VIE, Klaudia Rafałowska, Ola Ogrodnik i Julia Galińska z kl. VD, Karolina Lipińska i Klaudia Jastrzębska z kl. VID.  26 kwietnia Dominika z klasy VIC udała się na kolejne spotkanie z sześciolatkami.

Wolontariuszka na to spotkanie wybrała serię „Czytaj i słuchaj”, zawierającą najbardziej znane i lubiane utwory, oparte na filmach Disney’a.

Tym razem zaproponowała swoim małym słuchaczom bajkę „Piękna i Bestia”, czyli opowieść o sile miłości, która jest w stanie złamać nawet zaklęcie złej wiedźmy.

Książka wzbudziła ogromne emocje maluchów. Po czytaniu dzieci zgodziły się, aby na kolejnych spotkaniach poznać inną baśń Disney’a.

Przedszkolaki dzięki zaangażowaniu starszych koleżanek mają szansę wysłuchać wielu ciekawych lektur.

Uczennice doskonale sprawdzają się w roli lektorek, zyskały sobie sympatię dzieci i dzięki temu planują kolejne spotkanie.