W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości na uczniów w szkolnej bibliotece czekało wiele pkotylion.pngatriotycznych atrakcji.

Na początku października biblioteka ogłosiła comiesięczny konkurs „3 PYTANIA Z PATRIOTYZMU” dla klas V-VIII i uczniów III klas gimnazjalnych. Celem konkursu jest motywowanie młodych ludzi do pogłębienia wiedzy o Polsce i kształtowanie poczucia tożsamości narodowej i regionalnej. Na koniec I półrocza zostaną wyłonieni i nagrodzeni laureaci.

Uczniowie  biorą też udział w sondzie „Czym jest dla Ciebie patriotyzm?”. Uzyskane odpowiedzi pozwolą opracować „Kodeks współczesnego patrioty”, zawierający treści z mądrym i trafnym przesłaniem.

Biblioteka oferuje uczniom planszowe gry patriotyczne  – „303”, „Zostań marszałkiem Polski”, „Zaczęło się w Polsce”, „Pamięć ’39”. Przygotowane przez IPN gry edukacyjne utrwalają w pamięci uczniów wydarzenia tak bardzo istotne dla naszej narodowej tożsamości.  Ponadto spełniają ważne funkcje wychowawcze - sprzyjają uspołecznieniu oraz uczą zarówno wygrywania, jak i przegrywania.

24 listopada 2018r. uczniowie klasy II A wraz z  wychowawczynią - p. Bogusławą Rzepską uczestniczyli w warsztatach patriotycznych. Po krótkim wprowadzeniu, dotyczącym historii polskich symboli narodowych oraz prezentacji literatury dostępnej w bibliotece, najmłodsi wzięli udział w zajęciach praktycznych. Z małą pomocą opiekunów wykonali biało - czerwone kokardy oraz dowiedzieli się, po której stronie powinno się je nosić.

Piękne, własnoręcznie wykonane kokardy będą mogli 11 Listopada z dumą wpiąć w klapy płaszczy i kurtek.

Oprócz tego drugoklasiści mieli też możliwość sprawdzenia swojej wiedzy  w tematycznym quizie przeprowadzonym przez uczennice kl. VA.

Uczniowie zaimponowali swoją dużą wiedzą patriotyczną i ogromnym zaangażowaniem podczas wykonywania kokard. Na koniec wszyscy uczestnicy warsztatowych zmagań otrzymali słodką niespodziankę.

Opracowała: Hanna Bajorek