W grudnia biblioteka szkolna rzuciła uczniom klas I-IV wyzwanie czytelnicze. Zadaniem uczniów klas I-II było przeczytania książki i przygotowanie do niej ilustracji, narysowanie pięknego aniołka, zrobienie dobrego uczynku i przeżycie jednego dnia bez słodyczy. Starsi uczniowie mieli zilustrować przeczytaną książkę, odszukać i zapisać, jak brzmi „wesołych świąt” w kilku językach, opisać lub narysować swoje wspomnienia związane ze świętami i przeżyć jeden dzień bez telefonu.

Uczestnicy akcji solidnie wykonali zadania, przygotowali piękne prace, a przeżycie jednego dnia bez słodyczy i telefonu okazało się wykonalne. Starsi uczniowie deklarowali nawet, że dzień bez telefonu to wcale niezły pomysł i na pewno będą powtarzać go w przyszłości.

Zwycięzcami konkursu zostali:

W kategorii klas I-II: