K – jak książki, K – jak kasztany

W jesiennej akcji czytelniczej wzięło udział aż 148 uczniów. Zadaniem uczestników było wypożyczenie i przeczytanie książki, której tytuł zaczyna się na J – jak jesień, K – jak kasztany, L – jak liście lub P – jak październik oraz oszacowanie „na oko”, ile kasztanów znajduje się w słoju.

Dokładną liczbę udało się odgadnąć Kai Wojciekian z klasy III c, która podała, że kasztanów jest 154. Dokładnie tyle było, a przeliczyła je komisja złożona z uczniów.

Najbliżej właściwego wyniku byli Maciej Barżykowski z IVA, Zosia Niedbała z IIIc, Milena Dębek z IIIC, Klara Przedwojewska z IIIC, Kornelia Dawidowicz z IIIC i Paweł Taraszkowski z IVC.

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i słodki upominek.

Akcja podobała się uczestnikom, już pytają, czy taka sama będzie w przyszłym roku.

kasztan1

kasztan2