Doskonale wiemy, że palenie szkodzi zdrowiu i wywołuje wiele groźnych chorób. Palenie szkodzi palaczom, ale nie tylko… naraża też zdrowie innych. Stąd tak ważne jest, aby pamiętać, że nie należy palić w pomieszczeniach, w których znajdują się inne osoby, a zwłaszcza dzieci, bo wdychają one dym nikotynowy i stają się biernymi palaczami.

O tym wszystkim doskonale wiedzą uczniowie klasy 1B pod opieką p. Barbary Marchewki, którzy wzięli udział w programie antynikotynowym „Nie pal przy mnie, proszę!” opracowanym przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, brali udział w pogadankach oraz obejrzeli prezentację multimedialną i film z wiewiórką Wiki. Ucząc się przez zabawę projektowali znaczki z napisem „Nie pal przy mnie, proszę!”. Na podsumowanie zajęć uczniowie wykonali prace plastyczne przedstawiające bohaterkę programu – wiewiórkę Wiki.

Wychowawca klasy 1B – Barbara Marchewka