6 października uczniowie klas IIIc i IIId uczestniczyli w warsztatach Pszczeli świat zorganizowanych przez Logos Centrum Edukacyjne. Podczas zajęć poznali zwyczaje pszczół, dowiedzieli się na czym polega praca pszczelarza, jak wygląda jego strój, gdy pracuje przy ulach. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali różnych ciekawostek ze świata pszczół. Mogli też degustować pyłek kwiatowy, pierzgę oraz kilkanaście gatunków miodów, chętnie smakowali je, wymieniali się wrażeniami. Mogli zobaczyć, wziąć do ręki wyroby z pszczelego wosku. Po warsztatach odbył się konkurs plastyczny. Nagrodzone dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne miodkowe upominki.
Oto, co powiedziała o warsztatach uczennica klasy IIIc Kinga Budziczewska, co jest najlepszą oceną zajęć:
W czwartek w mojej klasie odbyły się bardzo fajne zajęcia. Odwiedziła nas właścicielka pasieki, pani Bożena Ł. Przywiozła nam różne, przepyszne miody. Niektóre bardzo mi smakowały. Nie przypadły mi do gustu kuleczki. Mogliśmy przymierzyć kapelusz pszczelarza chroniący go podczas zbierania miodu. Pani Bożena powiedziała nam ciekawostkę, że ciemne włosy przypominają pszczołom niedźwiedzia i dlatego mogą atakować. Jasne włosy są dla nich bezpieczne. Bardzo podobało mi się na tych zajęciach i wiele się nauczyłam.