„Co my wiemy, to tylko kropelka.

Czego nie wiemy, to cały ocean.”

Isaac Newton

To hasło było mottem uroczystości podsumowanie wojewódzkich konkursów przedmiotowych, która odbyła się 16 maja 2022 roku . Zaświadczenia odebrało ponad dwustu laureatów konkursów,  a wielokrotni laureaci otrzymali pamiątkowe grawertony i nagrody rzeczowe.

Wśród nagrodzonych laureatów , a było ich  211, znalazł się Hubert Chrostowski,  uczeń klasy VIII G ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Księcia Mazowieckiego Janusza I w Łomży.

Prowadząca uroczystość pracownica Podlaskiego Kuratorium Oświaty w Białymstoku podkreśliła wszechstronność naszego ucznia, który uzyskał 4 tytuły laureata:

Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego,

Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego

Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego.

Hubert otrzymał gratulacje i nagrody rzeczowe /m.in. wymarzone rakietki do gry w tenisa stołowego i ukochane książki/ od Wiceministra Edukacji i Nauki p. Dariusza Piątkowskiego, Wojewody Podlaskiego p. Bohdana Paszkowskiego i Podlaskiego Kuratora Oświaty p. Beaty Pietruszki.

Warto wspomnieć, że Hubert był laureatem Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego i Historycznego w roku szkolnym 2019/2020, a w  2020/2021 uzyskał tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego i finalisty Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.

Tytuł laureata WKJP zdobyła także Kalina Błogosławska z klasy VII E, a tytuł finalisty otrzymała Małgorzata Rykaczewska z klasy VIII G.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 im. Księcia Mazowieckiego Janusza I w Łomży zdobyli najwięcej tytułów wśród uczniów łomżyńskich szkół.

Pani Beata Pietruszka Podlaski Kurator Oświaty takimi słowami zwróciła się do zgromadzonych  uczniów:

Jesteście bohaterami dzisiejszej uroczystości. Cieszę się, że po latach pandemii możemy razem świętować Wasze sukcesy (…). Wszyscy jesteśmy z Was bardzo, bardzo dumni .

Pan Dariusz Piontkowski Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki powiedział: Mamy nadzieję, że ta pasja, która doprowadziła Was do tego miejsca, za kilka, kilkanaście lat doprowadzi Was dużo dalej; że to Wy będziecie tymi, którzy będą wyznaczali nowe trendy w nauce, gospodarce, polityce, sporcie.

My mocno wierzymy, że tak się stanie. Jeszcze nieraz usłyszymy o sukcesach naszych uczniów i  absolwentów SP 9 w Łomży.

Materiał własny SP 9 w Łomży