Na zdrówko dobra to rada - dużo owoców zajadaj!
W owocach są witaminki - są to zdrowia okruszynki.

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia dzieci z oddziałów przedszkolnych  wykonały pyszne sałatki owocowe. Przedszkolaki przyniosły swoje ulubione owoce, dokładnie je opłukały, z pomocą pań obrały ze skórek i samodzielnie pokroiły składniki. Wszystko wrzuciły do misek, tworząc wyśmienitą bombę witaminową.

Celem działania było zachęcanie dzieci do spożywania owoców, zwłaszcza tych sezonowych, poszerzenie wiadomości na temat  wartości odżywczych owoców, kształtowanie umiejętności samodzielnego przygotowania zdrowego posiłku, czerpanie radości z samodzielnego wykonania pracy, wdrażanie do przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny podczas prac kulinarnych, rozwijanie sprawności manualnej, koordynacji wzrokowo – ruchowej.

Magdalena Kotowska

Anna Parda