W  roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klas III naszej szkoły wzięli udział w edukacyjnym programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury” organizowanym przez markę Kubuś. Jego celem była proekologiczna edukacja dzieci. Uczniowie utrwalili oraz przyswoili nowe wiadomości z zakresu ochrony środowiska i zdrowego żywienia a także poznali korzyści płynące z ekonawyków. Zajęcia o tematyce przyrodniczej i ekologicznej kształtowały szacunek do otaczającej przyrody oraz podstawy recyklingu. Dzieci dowiedziały się, jak troszczyć się o rośliny i zwierzęta, segregować śmieci, oszczędzać prąd, wodę i energię. Uczyły się zasad zdrowego żywienia oraz dokonywania przemyślanych zakupów. To tylko niektóre z zagadnień, jakie obejmował program. Trzecioklasiści przyswajali wiedzę poprzez zabawę w oparciu o samodzielne i kreatywne myślenie. Zajęcia odbywały się wokół czterech kręgów tematycznych:

1. Misja szkoła. Na tropie zmian klimatycznych
  2. Misja dom. Na tropie ekonawyków
  3. Misja szkoła. Na tropie mądrych zakupów i życia w zgodzie w naturze
  4. Misja las. Na tropie roślin i zwierząt

Po przeprowadzeniu programu szkoła nabędzie prawo do posługiwania się Certyfikatem „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

log

Poniżej zamieszczamy migawki z  wybranych zajęć projektu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

Wychowawcy klas III SP9 w Łomży