W bieżącym roku szkolnym wszystkie klasy II i III realizowały program Kubusiowi przyjaciele natury.   Co ciekawego robiliśmy?
Uczniowie  przypomnieli sobie zasady  zdrowego odżywiania; drugoklasiści wykonali tygodniowy plan spożytych owoców i warzyw, a klasy trzecie wysłuchały audiobooka  Siedem prac detektywa Ząbka.
Rozmawialiśmy też o wpływie ruchu na nasze zdrowie na podst. filmu edukacyjnego i codziennych doświadczeń.
Ponadto dzieci z klas drugich wykonały zwierzaka -cudaka z materiałów odpadowych, przypominając sobie przy okazji zasady segregacji śmieci. Klasa IIa gościła pracownika MPWiK, który przekazał uczniom szczegóły dotyczące gospodarowaniem wodą w Łomży.
Zwierzęta i rośliny, nawet te najmniejsze - to jeden z tematów, które nasi uczniowie lubią najbardziej.  Klasa III B wykonała  gazetkę do gabloty szkolnej, składającą się  z mini - plakatów wykonanych
przez dzieci, zawierających zdjęcia, rysunki, notatki na temat zwierząt prowadzących nocny tryb życia.
W ramach realizacji tematyki związanej z dbaniem o naturę niemal wszystkie klasy II i III obejrzały online  przedstawienie Kosmolenie ratują świat w wykonaniu teatru Kultureska z Krakowa. Odbył się konkurs fotograficzny Zwierzęta w moim obiektywie. Wśród wielu zdjęć wykonanych przez uczniów klas II i III zwyciężyła fotografia chrabąszcza majowego, wykonana przez Lilianę Sienicką z III E, a drugie miejsce zajęło piękne zdjęcie ślimaka autorstwa Mateusza Świerzbińskiego z II C.
Uczniowie klas III obejrzeli kilka krótkich filmów edukacyjnych, poruszających tematykę dbania o naturę, a w szczególności wodę i powietrze. Wykonali plakaty na ten temat.
      Mam nadzieję, że przeprowadzone zajęcia pomogły nam wychować nowe pokolenie strażników środowiska.