Znacie dynię moi mili
Nikt jej przecież nie pomyli
To warzywo dobrze znane
Przez dzieciaki uwielbiane


Z dyni smaczne są przysmaki
Czy ktoś przepis poda jaki ?
Można z dyni zupę zrobić
Kluseczkami ją ozdobić.

Z dynią dobre są babeczki
Oraz świeże trzy bułeczki
Na śniadanie chleb dyniowy
To jedzenia przykład zdrowy.


Placki z dyni i racuchy
Już się cieszą nasze brzuchy.
Jedzmy zatem wszyscy dynie
Bo jej sezon szybko minie!

     Uczniowie klasy III B uczestniczyli w jesiennej wycieczce do Farmy Dyniowej. Farma znajduje się w zagrodzie edukacyjnej – DANÓWKA w pobliskiej wsi Jeziorko.

     Dzieci miały okazję samodzielnie doić kozę oraz degustować kozie mleko. Z wielkim zapałem i entuzjazmem karmiły zwierzęta takie jak króliki, kozy, owce, kaczki, gęsi, czy kury. Z zaciekawieniem uczestniczyły w warsztatach mydlarskich, po których każdy zabrał do domu własnoręcznie wykonane, kolorowe, zapachowe mydełka. Wśród wielu atrakcji nie zabrakło także zabaw edukacyjnych pośród dyń, kukurydzy i siana. Największym zainteresowaniem cieszyła się pokaźnej wielkości zjeżdżalnia oraz tyrolka. Śmiechom i zabawom nie było końca. Na zakończenie było ognisko, kiełbaski i pyszny sok ze świeżych owoców. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia przy ogromnym wiatraku oraz wśród dyniowych kompozycji.

     Uczniowie klasy III B wraz z wychowawczynią panią Barbarą Marchewką serdecznie dziękują rodzicom za pomoc w czasie wycieczki. Serdeczne podziękowania kierujemy także do Państwa Magdaleny i Jacka Danowskich za serdeczne i gościnne przyjęcie w gospodarstwie.

                                                                 Wychowawca klasy III B – Barbara Marchewka