„Kubusiowi Przyjaciele Natury” – to ogólnopolski program edukacyjny dla przedszkoli o tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś.

W ramach tego programu odbywały się zajęcia, dzięki którym dzieci wprowadzane były w piękny i fascynujący świat przyrody. Przedszkolaki dowiedziały się jak chronić otaczące nas środowisko, w jaki sposób szanować rośliny i zwierzęta oraz zachęcane były do aktywnego spędzania czasu, zarówno na świeżym powietrzu, jak i w domu. “Kubuś” namawiał również dzieci do zdrowego odżywiania, dlatego każdy ze smakiem zajadał świeże owoce.

Udział w programie dostarczył przedszkolakom wielu wrażeń, a atrakcyjnne materiały edukacyjne budziły postawy proekologiczne  i  prozdrowotne.

Martyna Wasilewska-Zuzga