Uczniowie klasy IB pod opieką wychowawcy p. Barbary Marchewki w dniu 18 marca 2022 r. wzięli udział w szkoleniu z zakresu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Szkolenie dla pierwszaków przeprowadził p. Adam Korytkowski.

Celem zajęć przeprowadzonych przez p. Adama było przygotowanie uczniów do udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Uczniowie uczyli się jak należy wezwać karetkę, sprawdzać u człowieka przytomność, oddech i tętno oraz w jaki sposób można pomóc osobie poszkodowanej zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się wskazówki związane z masażem serca i sztucznym oddychaniem oraz ćwiczenia praktyczne na fantomie.

Naszemu Gościowi – Panu Adamowi Korytkowskiemu bardzo dziękujemy za profesjonalne szkolenie w zakresie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

wych. klasy IB - Barbara Marchewka