Zaproszenie na lekcję przyjął kpt. Kamil Twardowski - funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej. Do uczniów klasy 6a przybył w pełnym umundurowaniu bojowym. Funkcjonariusz przybliżył charakter pracy strażaka. Uczniowie między innymi dowiedzieli się: że nie tylko chłopcy mogą marzyć o byciu strażakiem, na czym polega ratownictwo wodne, jak należy alarmować służby o zdarzeniach i jak zachowują się strażacy na miejscu pożaru czy wypadku drogowego.  Nie zabrakło również prezentacji elementów umundurowania i sprzętu pożarniczego.

Podczas godzin wychowawczych gościliśmy również panią Jadwigę Murawską mgr. pielęgniarstwa ze specjalnością zawodową – pielęgniarstwo ratunkowe, która udzieliła szczegółowych informacji w  zakresie ratownictwa medycznego i zasad udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie mogli na własnej skórze przekonać się na czym polega rękoczyn Heimlicha, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej, do czego służy urządzenie AED oraz jak przeprowadzać resuscytację krążeniowo-oddechową.

Podczas godzin wychowawczych uczniowie doświadczyli również rzeczywistości wirtualnej, dzięki goglom VR. Mogli na chwilę przenieść się w różne zakątki świata, a nawet wybrać się w podróż w kosmos. Nieliczne z atrakcji VR to: obserwacja Wielkiego Muru Chińskiego,  Central Parku w Nowym Jorku czy podziwianie niesamowitych widoków z najwyższego wieżowca w Dubaju.

Dziękujemy naszym gościom.

Tekst i zdjęcia: Przemysław Bagiński

Lekcje z wykorzystaniem gogli VR zostały przeprowadzone dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości.

#LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci