pck    Dnia 5 kwietnia 2022 w naszej szkole miała miejsce akcja prozdrowotna - ‘Dzień Promocji Zdrowego Stylu Życia z PCK'. Wolontariusze szkolnego koła przygotowali stanowiska, na których można było wypełnić ankiety dotyczące zdrowego stylu życia i zdrowego odżywiania, otrzymać ulotki, jak również wziąć udział w wielu konkursach i 7-dniowym ‘Wyzwaniu’ przygotowanym przez Monikę.W zamian można było otrzymać zdrową przekąskę. Stanowiskom towarzyszyły wystawki plakatów o zdrowym stylu życia i zdrowym odżywianiu, które zostały przygotowane przez członków koła PCK.

Dodatkowo, tego dnia było bardzo kolorowo –uczniowie mieli za zadanie przebrać się za warzywa i owoce lub kolory im odpowiadające zgodnie z kluczem wymyślonym przez SK PCK. Dodatkowo drzwi wielu pracowni zostały udekorowane  ciekawymi  informacjami dotyczącymi wybranych owoców i warzyw.

Nauczyciele i pracownicy szkoły, w gabinecie medycznym, mogli zbadać poziom cukru we krwi. Na odważnych czekały owoce.

Odwiedziły nas również panie z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Łomży, dzięki którym uczniowie mogli dowiedzieć się jak ważna jest rola wody w organizmie oraz jakie są skutki nieprawidłowego odżywiania i niezdrowego stylu życia.

Do akcji włączyła się też biblioteka szkolna przygotowując wystawkę z dostępnymi książkami na powyższe tematy.

Akcję uważamy za udaną     Dziękujemy Wszytkim za aktywny udział!

Opiekunowie i wolontariusze SK PCK/ Monika Wygnał 8c.

owoce