W kwietniu na całym świecie organizowane są wydarzenia, których celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu.

Od kilku lat nasza szkoła bierze aktywny udział w obchodach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. 3 kwietnia uczniowie i nauczyciele na znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu ubrali się na niebiesko, a na korytarzach rozwieszone zostały plakaty. Naszymi działaniami chcemy sprawić, aby wszystkie osoby w spektrum autyzmu i ich rodziny czuły się akceptowane i wiedziały, że znamy i rozumiemy ich potrzeby.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat osób ze spektrum autyzmu, zapoznaj się z  grafiką!

dzien