W ramach zapoznawania przedszkolaków z historią naszego miasta oraz kształtowaniem ich postawy patriotycznej, 21 kwietnia udaliśmy się z wizytą do Urzędu Miejskiego
 w Łomży.   Dzieci poznały pracę urzędników oraz złożyły wizytę zastępcy Prezydenta Łomży Andrzejowi Stypułkowskiemu. Przedszkolaki nie bały się zadawać trudnych pytań. Chciały dowiedzieć się, jak wygląda jego praca, pytały o plan dnia, ulubione zajęcia -nie zabrakło też sesji zdjęciowej na jego fotelu. Następnie zwiedziły salę Urzędu Stanu Cywilnego, gdzie Pani kierownik pokazała jak wygląda procedura zawarcia zawiązku małżeńskiego oraz  zaprezentowała insygnia kierownika-łańcuch.

W ramach podziękowań zastępca Prezydenta otrzymała od dzieci własnoręcznie wykonany upominek.

Martyna Wasilewska-Zuzga

urzod