Nasze środowisko, w którym żyjemy, jest naszym naturalnym miejscem na Ziemi. Wiemy, że każdy z nas jest jego częścią. Wszyscy powinniśmy, więc dbać o przyrodę. 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi, który ma przypominać nam o tym fakcie. Tego dnia ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że bez przyrody nie możemy istnieć.

W tym dniu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 im. Księcia Mazowieckiego Janusza I w Łomży na lekcjach zdalnych rozmawiali o działaniach, jakie mogą podjąć, by przyczynić się do zmniejszenia degradacji naszego środowiska. Niektórzy, spędzając czas wolny na świeżym powietrzu, uczcili Dzień Ziemi, sprzątając w swoim najbliższym otoczeniu, inni  zrezygnowali z torebek i butelek plastikowych, drudzy zaczęli oszczędzać wodę i energię elektryczna, aby pomóc Matce Ziemi.

Kolejnym działaniem w ramach obchodów tego święta było ogłoszenie Konkursu Ekologicznego przez Samorząd Uczniowski, którego koordynatorami byli opiekunowie: Marzena Kowalik i Arkadiusz Bałazy. Celem przedsięwzięcia było ukazanie, jak uczniowie na co dzień dbają o naszą planetę.

Nadesłano bardzo dużo ciekawych prac plastycznych, poetyckich i multimedialnych.

Ogromne zainteresowanie konkursem pokazuje, jak ważne znaczenie ma edukowanie społeczeństwa od najmłodszych lat. Cieszymy się, że społeczność Szkoły Podstawowej nr 9 w Łomży jest świadoma i zaangażowana w ochronę środowiska. Takie małe kroki, mogą doprowadzić do dużych zmian.

,, Dzień Ziemi ’’

Na Ziemi mieszkamy,

Dlatego o nią dbamy .

Co roku dzień ogłaszamy,

Jako święto Ziemi mamy.

Segregując i zbierając śmieci

Dbamy o dorosłych i dzieci.

Powietrze świeże mamy,

Kiedy dużo roślin nasadzamy.

Jeśli chcesz być piękny i zdrowy,

Korzystaj z uroków przyrody.

Dbaj o rośliny i zwierzęta,

Ziemia ci to zapamięta.

uczennica z klasy V