Uczniowie jak zwykle nie zawiedli. Stroje wieczorowo-piżamowe, suknie wizytowe i ślubne, było też na sportowo oraz bardzo kolorowo – to tylko niewielka część stylizacji, które można było dostrzec podczas przerw i na lekcjach. W dniach 17 - 19 maja w naszej szkole obowiązywała inna etykieta ubioru.

Pierwszego dnia dominowały stroje piżamowe, wskazane obuwie to kapcie, a we włosach pojawiły się nawet wałki. Uczniowie przynieśli ze sobą przytulanki, misie, poduszeczki i koce. W takich strojach najlepiej to już tylko spać, a tu przed nami lekcje i  biletów ulgowych na zajęciach nie było.

Podczas drugiego dnia mody do naszej szkoły zawitały kolorowe lata 60, 70, 80 i 90. Tego dnia odbyła się modowa podróż do przeszłości. Królowały barwne sukienki i spodnie z szerokimi nogawkami, kapelusze, opaski i okulary przeciwsłoneczne.

Trzeciego dnia obowiązujący „kod ubioru” to wygodne i funkcjonalne stroje. Mogliśmy spotkać uczniów przebranych za znanych sportowców (piłkarzy, tenisistów), bohaterów powieści i aktorów.

Trzy dni modowego oderwania od rzeczywistości były okazją do wspólnej zabawy, integracji społeczności szkolnej, również wielu uśmiechów naszej kadry nauczycielskiej i zdobycia pozytywnych punktów z zachowania.

Mamy nadzieję, że nasze Dni Mody dały miłą chwilę przerwy w nauce ósmoklasistom i będą zwiastunem bardzo dobrych wyników na egzaminie, który tuż - tuż.

Życzymy powodzenia!

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy wykazali się pomysłowością w kreowaniu mody.

Samorząd Uczniowski

Dokumentacja zdjęciowa wykonana została dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości.

#LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci

Tekst i zdjęcia: Przemysław Bagiński