W sobotę 6 maja 2017 r.  wolontariusze SK z łomżyńskich szkół, Honorowi Dawcy Krwi, sympatycy PCK oraz Zarząd Oddziału w Łomży zebrali się przed budynkiem Pogotowia Ratunkowego, aby wyruszyć barwnym pochodem na Stary Rynek. Wszyscy ubrani w czerwone i białe koszulki z logo PCK maszerowali z balonami, transparentami i flagami.

Piknik został zorganizowany  w ramach obchodów Światowego Dnia Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca - corocznego święta obchodzonego 8 maja, w celu przedstawienia społeczeństwu zadań wykonywanych przez Międzynarodowy Ruch Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca i rozpowszechniania idei humanitaryzmu i bezinteresownej pomocy. Za datę obchodów przyjęto dzień urodzin Henriego Dunanta, założyciela Czerwonego Krzyża. Nasze koło również licznie włączyło się w akcję. Dziewczęta w czerwonych koszulkach  zachęcały mieszkańców do oddawania krwi, jak również rozdawały liczne ulotki i "Koperty Życia", które same przygotowały podczas spotkań koła w szkole.  W tym czasie w namiocie PCK dzieciaki mogły obejrzeć pokazy prawidłowego szczotkowania ząbków, a dorośli zbadać ciśnienie, poziom cukru oraz poziom cholesterolu.  Nasz Piknik Czerwonokrzyski towarzyszył akcji MOTOSERCE. Do zobaczenia w następnym roku!!!