Dnia 14 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbyła się II edycja akcji prozdrowotnej - ‘Dzień Promocji Zdrowego Stylu Życia z PCK'. Wolontariusze szkolnego koła przygotowali wiele ciekawych stanowisk, na których uczniowie wypełniali ankiety dotyczące zdrowego stylu życia i zdrowego odżywiania, otrzymali broszurki, jak również wzięli udział w wielu konkursach i quizach. W zamian wolontariusze częstowali  zdrowymi przekąskami. Stanowiskom towarzyszyły wystawki plakatów o zdrowym stylu życia i zdrowym odżywianiu, które zostały przygotowane przez członków koła PCK.

Do akcji włączyła się również biblioteka szkolna przygotowując stoisko  z książkami dotyczącymi zdrowego stylu życia. Uczniowie mieli możliwość spróbować swoich sił w konkursie QR – „zabawa z hasłami”.

Tegorocznej edycji towarzyszyło również stoisko VR przygotowane przez pana Przemysława Bagińskiego i uczniów klasy 6a,  na którym uczniowie mogli poznać budowę anatomiczną człowieka, obejrzeć serce i zajrzeć do wnętrza naczyń krwionośnych z widocznymi zmianami miażdżycowymi. Mogli wirtualnie doświadczyć jaki negatywny wpływ na zdrowie ma złe odżywianie, gdyż prowadzi do odkładania w wewnętrznych warstwach ścian naczyń tętniczych blaszek miażdżycowych, zmniejszając światło naczynia i znacznie utrudniając przepływ przez nie krwi.

Wykorzystanie okularów ClassVR było możliwe dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości.

#LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci

Nauczyciele i pracownicy szkoły, w gabinecie medycznym, mogli zbadać poziom cukru we krwi, ciśnienie oraz wskaźnik BMI. Na odważnych czekały owoce.

Odwiedziły nas również panie z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Łomży, dzięki którym uczniowie klas III – V mogli dowiedzieć się jakie są zasady zdrowego odżywiania.

Akcję uważamy za udaną  .   Dziękujemy Wszystkim za wsparcie oraz aktywny udział!

Opiekunowie i wolontariusze SK PC