Zakończyliśmy realizację projektu OR PCK w Łomży pod tytułem „Integracja i poprawa zdrowia fizycznego i psychicznego dzieci z Ukrainy zamieszkujących miasto Łomża.” Projekt miał na celu zorganizowanie dla dzieci i młodzieży z Ukrainy zróżnicowanej formy zajęć ruchowych i poznawczych. Celem integracji była jednocześnie współpraca z dziećmi z Polski. W całym projekcie uczestniczyło 20 osób z Ukrainy, w wieku od 12 do 16 lat,  oraz 10 uczniów/ wolontariuszy SK PCK z naszej szkoły. Zajęcia odbywały się przez okres dwóch miesięcy w różnych miejscach w Łomży – w Szkole Podstawowej nr 9, Parku Wodnym oraz Bursie Szkolnej nr 3. Rozpoczęcie i podsumowanie projektu odbyło się w barze „Pychotka” przy ul. Długiej.

Nasza szkoła gościła uczestników projektu podczas zajęć integracyjnych, które poprowadziła  Alicja Szymanowska (opiekun SK PCK), zajęć sportowych, z prowadzącym - Andrzejem Wojtkowskim (nauczyciel SP 5), zajęć artystycznych, z prowadzącą – Anną Filipkowską (arteterapeuta) oraz zajęć plastycznych z Agnieszką Wysocką (nauczyciel SP9).  Dzieci i młodzież pod opieką ratowników mogły również kilkakrotnie skorzystać z licznych atrakcji Parku Wodnego,  poznać historię Czerwonego Krzyża (prezes – Jerzy Cichowicz)  oraz nauczyć się udzielania pierwszej pomocy pod okiem  instruktora  – Roberta Banacha (nauczyciel I LO w Łomży). Zakończyliśmy projekt wizytą w łomżyńskiej katedrze, podczas której uczestnicy mogli zapoznać się z jej historią.

Podczas realizacji projektu nawiązane zostały nowe znajomości pomiędzy uczestnikami oraz nastąpiła  wymiana doświadczeń kulturowych.

Koordynator projektu – Elżbieta Kozłowska (OR PCK w Łomży)

Tłumacz (obecny podczas wszystkich zajęć) -  pani Ludmiła

30 marca 2023 uczniowie naszej szkoły przystąpili do XXX edycji Olimpiady Zdrowia z PCK, której partnerem  w tym roku została -  „Biedronka”. Konkurs dotyczy promowania zdrowego stylu życia i ekologii. Składa się z czterech etapów, a jego laureat otrzyma indeks na jeden z uniwersytetów, który objął olimpiadę honorowym patronatem.

Zwycięzcą etapu szkolnego została Pola Galińska – uczennica klasy 6F.

Trzymamy kciuki podczas kolejnego etapu, który odbędzie się w kwietniu!!!

Zakończyliśmy kolejną edycję akcji „Wielkanoc z PCK”. Dzięki Waszej hojności wolontariuszom SK udało się przygotować 15 paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej szkoły. Bardzo dziękujemy i życzymy wszystkim wesołych Świąt Wielkanocnych.

SK PCK dziękuje za wszelką pomoc i wsparcie naszych działań oraz zachęca do dalszej współpracy.

P.S. Zdjęcia dostępne na stronie internetowej szkoły