29 maja uczniowie klasy 7b na lekcji języka niemieckiego realizowali temat: Czasownik regularny i nieregularny- gry i zabawy dydaktyczne. Była to doskonała okazja, aby podsumować wiadomości i umiejętności, które nabyli w klasie siódmej.  Wstępem do zajęć było przypomnienie sobie odmiany czasowników. Pomocne okazały się kostki, które zostały wykonane z wykorzystaniem sprzętu z programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie w kilkuosobowych grupach rzucali dwoma kostkami- na ściankach jednej widniały zaimki osobowe, na drugiej zaś czasowniki regularne i nieregularne. Siódmoklasiści odmieniali części mowy według wyrzuconego schematu. Zabawa bardzo się im podobała. Najpierw czekali na odpowiedź kolegi, a w razie potrzeby chętnie służyli podpowiedzią.
Kostki na pewno zagoszczą na stałe na lekcjach języka niemieckiego.

Zajęcia zostały przeprowadzone dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości.

#LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci

Tekst i zdjęcia: Natalia Rachubka