Bez tytułu

Laboratoria Przyszłości – największe w historii wsparcie dla wszystkich szkół podstawowych w Polsce!

Laboratoria Przyszłości w Szkole Podstawowej nr 9 w Łomży im. Księcia Mazowieckiego Janusza I

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Więcej informacji o programie na  https://www.gov.pl/web/laboratoria

Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży im. Księcia Mazowieckiego Janusza I otrzymała w ramach programu  wsparcie finansowe  w kwocie 279 600 zł.

W ramach programu szkoła zakupiła wyposażenie:

Lp.

Przeznaczenie-wykorzystanie

1.

Drukarki 3D wraz z akcesoriami oraz laptopy

Pracownie: laboratorium przyszłości, informatyczne i fizyczna – drukowanie modeli 3D wykorzystywanych podczas lekcji

2.

Filament do druku 3D

Do drukarek 3D – drukowanie modeli 3D

3.

Mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami - BECREO

Pracownie informatyczne – zajęcia z mechatroniki i programowania

4.

Stacje lutownicze

Pracownia techniczna

5.

Kamera przenośna cyfrowa

uroczystości szkolne.

6.

Statywy do kamery i aparatu cyfrowego

7.

Oświetlenie do realizacji nagrań

8.

Mikrofony kierunkowe

Świetlica szkolna. Pracownia laboratorium przyszłości, informatyczna i techniczna – zajęcia lekcyjne, uroczystości szkolne.

9.

Gimbale do kamery cyfrowej i aparatu fotograficznego

10.

Aparat fotograficzny cyfrowy

11.

Mikroporty z akcesoriami

12.

Listwy antyprzepięciowe

13.

Szafki na drukarki

Pracownie: laboratorium przyszłości, informatyczne i fizyczna.

14.

Krzesła obrotowe

Pracownie: laboratorium przyszłości, informatyczne i fizyczna.

15.

Okulary VR

Pracownie szkolne – prezentowanie wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości .

16.

Licencja 5 letnia na dostęp do lekcji wirtualnych przy użyciu okularów VR